Blog

Son Yazılarımız

tıbbi maskeler

Tıbbi Maskeler

TSE K 599 TEKSTİLDEN MAMUL TEKRAR KULLANILABİLİR KORUYUCU YÜZ MASKELERİ (Tıbbi Olmayan)

Genel Özellikler ve Performans Gereklilikleri;

COVID-19 Pandemisi nedeniyle oluşan ihtiyaçlardan dolayı piyasada çeşitli maske türleri ortaya çıkmıştır. İhtiyaçların ve taleplerin belli kriterler ışığında, insan sağlığına zarar vermeden karşılanması üzerine TSE bu konuda bir çalışma yapmış ve TSE K 599 Tekstilden Mamul Tekrar Kullanılabilir Koruyucu Yüz Maskeleri kriterini yayınlamıştır.

Tıbbi amaçlı olmayan ve bu kritere göre üretilen maskeler TSE tarafından belgelendirilerek ürün güvenliği ispat edilmiş olacak ve kullanıcıların sağlığı garanti altına alınmış olacaktır.

TSE tarafından hazırlanan kritere göre çeşitli kumaş türlerinde, çeşitli tasarımlarda ve çeşitli ebatlarda üretilecek olan maskeler için performans gereklilikleri aşağıdaki şekilde olacaktır.

Yıkanabilir özellikte olan bu maskeler için üretici tarafından asgari olarak 5 kez yıkanabilir garantisi verilmesi gerekmektedir.

Ürün Belgelendirme

Ürün Belgelendirmesi için öncelikli olarak online firma kaydının yapılması gerekmektedir.   Daha sonra gerekli evraklarla birlikte Ürün Belgelendirme Başvurusu yapılarak firma denetim gününün planlanması beklenir.

Firma denetimi yapılarak ürüne ait numuneler teste gönderilir. Numunelerin yukarıdaki değerlerde performans göstermesi halinde Maskeniz belgelendirmeye hak kazanır. TSE K Markasını kullanmaya başlamanızla birlikte ürününüzün güvenliği ve kalitesi ispatlanmış olacaktır. Bu durumda hem ürüne olan talep artmış olacak hem de firma prestijiniz yükselmiş olacaktır.

Belgelendirme çalışması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Teklif Alın!